Produkty wielokrotnego użytku

JAKOŚĆ, KOMFORT, OBNIŻENIE KOSZTÓW ŻYCIA Z INKONTYNENCJĄ

 

Produkty wielokrotnego użytku stanowią bardzo efektywną ekonomicznie i jakościowo alternatywę dla produktów jednorazowych.

Mają zastosowanie do wszystkich typów i stopni inkontynencji, a możliwość ponownego ich wykorzystania po upraniu, to realna oszczędność w domowym lub instytucjonalnym budżecie.

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem niemieckiej marki DRYMED w Polsce.

Oferujemy pełen wachlarz rozwiązań dopasowanych zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, we wszystkich standardowych rozmiarach, niemieckiej marki DryMed®.
 

W zależności od stopnia inkontynencji, oferujemy:

  • Chłonne wkładki i majtki (I-II st.)
  • Pieluchomajtki (III st.)
  • Ochrona łóżka i materaca ( II-III st.)
  • Siatki do prania

Produkty marki DryMed®, niemieckiej firmy Texamed spełniają wszystkie normy jakości i są bezpieczne dla środowiska.

 

Posiadają certyfikat jakości ISO i oznaczone są etykietą Oeko-Tex. Oznaczone nim produkty maja pH zgodne z naturalnym pH skóry oraz nie zawierają̨ żadnych substancji chemicznych, szkodliwych barwników i alergenów.

 

Niskie wartości wilgotności zwrotnej >> płyny są homogenicznie rozmieszczone wzdłuż całej dolnej powierzchni warstwy tekstylnej, ciecz nie wraca na powierzchnię i nie podrażnia skóry. Dlatego skóra pozostaje sucha, bez zaczerwienienia, bez odleżyn.

 

Tampony podpierające marki CONTAM stosowane są do leczenia nietrzymania moczu i obniżenia narządu rodnego oraz zaburzeń w oddawaniu moczu. Jest to idealne, bardzo elastyczne rozwiązanie dla aktywnych kobiet, również tych uprawiających sporty czy kochających taniec. Dają niemalże 100% skuteczności w trakcie stosowania. Mogą być stosowane okazjonalnie - na tzw. "wyjścia" lub całodniowo - np. do pracy. Jednak nie powinny być stosowane dłużej niż 12 godzin dziennie. Mają świetne zastosowanie tam, gdzie mięśnie dna miednicy źle funkcjonują, jest szerokie wejście do pochwy albo zastarzałe pęknięcie krocza, a pessary cewkowe i cewkowe kołnierzowe nie byłyby skuteczne. Tampony CONTAM są wykonane z bezpiecznej dla organizmu, elastycznej pianki PVA – poliwinylu alkoholowego.

 

Dostępnych jest 5 rozmiarów wielorazowych tamponów podpierających ze sznurkiem – w kształcie cylindrycznym. U młodych dziewcząt, które jeszcze nie rodziły, rozmiary tamponów będą mniejsze [1,2]. U kobiet po porodach zwykle stosuje się średnie lub duże rozmiary [3-5]. Tampony można dopasować samodzielnie w warunkach domowych ale optymalnym rozwiązaniem jest wykonanie tej procedury na wizycie u lekarza ginekologa. Wówczas lekarz dopasuje rozmiar tamponu i szczegółowo poinstruuje pacjentkę jak go używać. 

 

Rodzaje tamponów:

  • Tampon Contam Mini - nr 1 (średnica - 20 mm, długość - 55 mm)
  • Tampon Contam Regular - nr 2 (średnica 23 mm, długość - 55 mm)
  • Tampon Contam Extra - nr 3 (średnica 28 mm, długość - 60 mm)
  • Tampon Contam Extra Plus - nr 4 (średnica 36 mm, długość 60 mm)
  • Tampon Contam Super Plus - nr 5 (średnica 42 mm, długość 60 mm)