Trener pneumatyczny mięśni Kegla XFT-0010 z funkcją biofeedback

Trener pneumatyczny mięśni Kegla XFT-0010 z funkcją biofeedback

Urządzenie do wzmacniania mięśni Kegla i oceny ich siły (biosprzężenie). Wykorzystuje sondę (balon) napełnianą powietrzem, która mierzy siłę skurczu poprzez pomiar ciśnienia powietrza, a urządzenie przeprowadza cykl ćwiczeń. Bardzo efektywna terapia NTM

372,59 zł
Brutto
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

 • Certyfikat SSL
  Bezpieczeństwo transakcji
 • Odbiór w punkcie
  Warszawa 0zł

Urządzenie do wzmacniania mięśni Kegla i oceny ich siły jest innowacyjnym i wyjątkowym produktem dla kobiet. Skurcz mięśni w okół napełnionej powietrzem sondy tworzy bodziec pneumatyczny odbierany przez aparat mierzący jego siłę - technologia biosprzężenia zwrotnego (biofeedback’u). Dzięki urządzeniu będziesz mogła efektywnie i świadomie ćwiczyć i wzmacniać mięśnie Kegla. Poprawi się zarówno trzymanie moczu w pęcherzu moczowym, jak i sprawność oraz zadowolenie z pożycia seksualnego. Urządzenie pomaga także poprawić ukrwienie miejscowe mięśni.

Cechy szczególne trenera mięśni miednicy XFT-0010:

 • Nie wykorzystuje prądu - sonda lecznicza napełniana jest powietrzem i jest wykonana z miękkiego silikonu medycznego.
 • Doskonały w samodzielnym leczeniu w domu (dedykowane tylko dla jednej osoby).
 • Sygnały dźwiękowe i symbole ekranowe prowadzą przez poszczególne etapy treningu (pompowanie, skurcz, odpoczynek).
 • Odpowiednie dostosowanie czasu i intensywności treningu do stanu mięśni.
 • Możliwość oceny aktualnego stanu mięśni (poziomu) poprzez biosprzężenie pneumatyczne.
 • Unikatowa konstrukcja sondy pozwala na wykonywanie zabiegów w dowolnej pozycji (leżącej, siedzącej i stojącej).
 • Zasilanie bateryjne: 3xAAA (baterii nie ma w zestawie)

Zastosowania medyczne:

 • Leczenie nietrzymania moczu.
 • Ćwiczenia mięśni dna miednicy przed porodem.
 • Rehabilitacja mięśni po porodzie.
 • Rehabilitacja po zabiegach i zaburzeniach seksualnych.

Sprawność mięśni dna miednicy mniejszej jest również istotnym elementem ogólnej sprawności fizycznej.

Badania statystyczne wskazują, że u ok. 80% kobiet po porodzie i u ok. 90% dorosłych kobiet występują różne stopnie rozluźnienia pochwy, a u ok. 30% jest to problem istotny. Wiele kobiet niechętnie o tym mówi i często latami skrycie cierpi z tego powodu. Nowoczesne metody wzmacniania siły mięśni dna miednicy pozwalają zmienić ten stan, a trener mięśni miednicy XTF-0010 jest tu jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań.

Jak to działa?

Typowa praca z urządzeniem polega na wykonywaniu cykli treningowych polegających na naprzemiennym skórczaniu i rozluźnianiu mięśni. Urządzenie na bieżąco mierzy siłę skurczu (jak tzw. perineometr) i instruuje użytkownika za pomocą komunikatów ekranowych i sygnałów dźwiękowych.

Po włożeniu sondy do pochwy należy wybrać jeden z dwóch trybów działania:

 • Tryb testowania - prowadzi przez dwa rodzaje ćwiczeń napięcia i rozluźniania mięśni (Flex/Relax): 5 cykli skurczów wolnych (przytrzymanie przez 10s i odpoczynek 10s) oraz fazy 5 cykli skurczów szybkich. Urządzenie dokona oceny siły mięśni.
 • Tryb treningowy - pozwala na wykonywanie cykli skurcz/odpoczynek wg własnych potrzeb i przez dowolny czas.

Dlaczego Trener Mięśni Miednicy XTF-0010 ?

Większość metod i urządzeń służących wzmocnieniu mięśni Kegla rzeczywiście działa, ale w wielu przypadkach okazuje się, że albo ćwiczenia nie są wykonywane w sposób prawidłowy albo brakuje odpowiedniej motywacji do ich wykonywania. Trener mięśni miednicy XTF-0010 jest nowym rozwiązaniem, które przełamuje powyższe ograniczenia.

Wbudowany program ćwiczeń pozwala na bardzo efektywną rehabilitację mięśni miednicy mniejszej, kontrolując ich skurcze i pozwalając jednocześnie na ocenę postępów.

Po kilku tygodniach stosowania w znacznym stopniu poprawia siłę mięśni, pozwala na ograniczenie stosowania leków i może zapobiec konieczności przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. Silne mięśnie miednicy znacząco poprawiają również odczucia seksualne.

W porównaniu z innymi urządzeniami stosującymi biofeedback bazującymi głównie na monitorowaniu sygnału EMG, trener mięśni miednicy XTF-0010 stosuje nie tylko inne, prostsze podejście do oceny stanu mięśni (biosprzężenie zwrotne), ale jest ponadto bezkonkurencyjny cenowo. Biofeedback poprawia koordynację całego łańcucha różnych mechanizmów odpowiedzialnych za czynności nerwowe organizmu, niezbędne do prawidłowej reakcji mięśni na wolę pacjenta.

Trener mięśni miednicy XTF-0010 może być stosowany z innymi metodami wzmacniania mięśni dna miednicy, w szczególności z elektrostymulatorami nerwowo-mięśniowymi (np. Elise, czy Sure PRO). Elektrostymulacja może być bardziej zalecaną metodą w takich przypadkach, gdy poziom osłabienia mięśni lub ich paraliżu jest bardzo wysoki.

XFT
406-XF-XFT-0010C

Zobacz także

Komentarze

Napisz swoją opinię

Trener pneumatyczny mięśni Kegla XFT-0010 z funkcją biofeedback

Urządzenie do wzmacniania mięśni Kegla i oceny ich siły (biosprzężenie). Wykorzystuje sondę (balon) napełnianą powietrzem, która mierzy siłę skurczu poprzez pomiar ciśnienia powietrza, a urządzenie przeprowadza cykl ćwiczeń. Bardzo efektywna terapia NTM

Napisz swoją opinię