Elektrostymulator Nu-Tek Levator Elite EMS/EMG-Biofeedback/ETS LE9011

Elektrostymulator Nu-Tek Levator Elite EMS/EMG-Biofeedback/ETS LE9011

Zaawansowane urządzenie do rehabilitacji i diagnostyki mięśni o znacznym stopniu osłabienia, przy schorzeniach neurologicznych i mięśniowych, w szczególności w terapii nietrzymania moczu. 3 metody terapii: EMG + STIM (EMS) + ETS. Instrukcje głosowe.

1 814,39 zł
Brutto
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

 • Certyfikat SSL
  Bezpieczeństwo transakcji
 • Odbiór w punkcie
  Warszawa 0zł

Wszechstronne i zaawansowane 1-kanałowe urządzenie do rehabilitacji mięśni o znacznym stopniu odnerwienia/paraliżu, przy schorzeniach neurologicznych i mięśniowych, w szczególności podczas terapii nietrzymania moczu (sonda dopochwowa w komplecie). Do stosowania w gabinetach fizjoterapii oraz w warunkach domowych.

Uwaga: Czas oczekiwania na dostawę 7-10 dni.

Urządzenie Nu-Tek Levator Elite wykorzystuje trzy metody rehabilitacji:

 • EMG - trening metodą biofeedback EMG - bieżący pomiar sygnału EMG z możliwością oceny stopnia odnerwienia/osłabienia plus dwa programy do samodzielnych ćwiczeń w oparciu o instrukcje głosowe.
 • STIM - elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) - urządzenie wysyła impulsy prądowe do mięśni w celu pobudzenia ich do skurczu. Bardzo skuteczna metoda leczenia osłabionych mięśni, szczególnie przy leczeniu nietrzymania moczu.
 • ETS - stymulacja wyzwalana sygnałem EMG (EMG Triggered Stimulation) - połączenie treningu EMG biofeedback z elektrostymulacją EMS. Najskuteczniejsza metoda leczenia niedowładów mięśni wiotkich i spastycznych.

Dużym atutem urządzenia Nu-Tek Levator Elite jest duży kolorowy ekran LCD pozwalający na bardzo wygodne sterowanie za pomocą klawiatury i kołowych przycisków nawigacyjnych. Obsługa jest bardzo intuicyjna, a odbierany sygnał EMG jest prezentowany w bardzo przejrzystej formie. Po każdej sesji zabiegowej EMG/ETS, urządzenie dokładnie przelicza parametry zmierzonego sygnału EMG, co pozwala na ocenę postępów leczenia w czasie. Bardziej szczegółowa analiza danych jest możliwa na komputerze za pomocą dodatkowego oprogramowania (do zamówienia oddzielnie).

Nu-Tek Levator Elite posiada dwa tryby pracy:

 • Tryb zabiegowy (Therapy Mode) - pozwala na ustawienie wszystkich parametrów zabiegowych. Prezentuje przebieg sygnał EMG w formie wykresu liniowego.
 • Tryb pacjenta (Patient Mode) - stosowany wtedy, gdy aparat został wcześniej skonfigurowany przez lekarza i przekazany pacjentowi do rehabilitacji w warunkach domowych lub na oddziale szpitalnym (bez możliwości wyboru programów i zmiany większości parametrów), w celu monitorowania, motywowania i wspierania w okresie całej terapii, co powinno przyspieszyć powrót mięśni do wymaganej sprawności. Prezentuje sygnał EMG w formie słupkowej.

Jak wykonywać ćwiczenia metodą EMG Biofeedback?

Przed rozpoczęciem zabiegu należy rozmieścić elektrody odbierające sygnał EMG. Można do tego celu użyć żelowych elektrod samoprzylepnych naklejanych na skórę w miejscu, gdzie znajdują się rehabilitowane mięśnie. W przypadku terapii nietrzymania moczu, wykorzystujemy do tego celu sondę dopochwową.

Sesja treningowa polega na wykonywaniu serii ćwiczeń polegających na napinaniu (WORK) i rozluźnianiu (REST) mięśni zgodnie z instrukcjami głosowymi podawanymi przez urządzenie. Pacjent na bieżąco widzi siłę zarejestrowanego sygnału EMG. Kiedy sygnał EMG przekroczy wartość ustalonego progu, wówczas urządzenie odpowie komunikatem głosowym GOOD.

Dodatkowo, urządzenie emituje krótkie sygnały dźwiękowe określające, czy próg został już osiągnięty, czy jeszcze nie. Podczas zabiegu nie ma konieczności ciągłej obserwacji ekranu, wystarczy wygodnie usiąść lub położyć się i skoncentrować się na ćwiczeniach oraz dźwiękach wysyłanych przez urządzenie.

Na zakończenie każdej sesji treningowej, na ekranie wyświetla się ocena wyników w formie danych statystycznych. W miarę postępów terapii, wszystkie parametry EMG powinny ulegać poprawie.

Istotnym parametrem zabiegu jest próg EMG, czyli poziom sygnału EMG, jaki powinien być osiągany przez pacjenta podczas ćwiczenia. Próg EMG może być ustawiony ręcznie na sztywno lub jako próg automatyczny podczas sesji - urządzenie samo zmierzy średnią wartość odebranego sygnału EMG i ustali próg na 80% tej wartości.

Jak ćwiczyć mięśnie za pomocą elektrostymulacji EMS?

Celem stymulacji EMS jest wymuszenie intensywnych (zależnie od wymagań) skurczy mięśniowych za pomocą zewnętrznych impulsów elektrycznych, gdy naturalny mechanizm pobudzania mięśni poprzez układ nerwowy nie jest w stanie doprowadzić do prawidłowych skurczy lub w ogóle nie funkcjonuje. W okolicach leczonego mięśnia naklejamy wtedy na skórze dwie elektrody, a w przypadku stymulacji mięśni Kegla wykorzystujemy sondę dopochwową (czasami, np. u mężczyzn, można stosować sondę doodbytniczą).

Po wybraniu właściwego programu, zwiększamy powoli natężenie impulsów elektrycznych i rozpoczynamy stymulację. Mięśnie powinny się kurczyć i po kilku tygodniach treningu powinny uzyskać większą siłę oraz masę.

Zakres zmian parametrów stymulacji w Nu-Tek Levator Elite jest bardzo szeroki i urządzenie przewyższa w tym względzie nawet najbardziej zaawansowane elektrostymulatory mięśniowe spotykane na rynku. Dzięki temu można dostosować parametry stymulacji do różnych, często specyficznych wymagań terapii. Na przykład, dla fazy odpoczynku (okres pomiędzy fazami skurczu), która jest zazwyczaj przerwą w stymulacji, można ustawić emisję impulsów o indywidualnej częstotliwość drgań, dzięki czemu cała sesja zabiegowa przybiera charakter ciągłego falowania (na przemian wyższe i niższe częstotliwości).

Jak stosować metodę ETS?

Metoda ETS łączy ćwiczenia wykonywane metodą EMG Biofeedback z elektrostymulacją nerwowo-mięśniową (EMS). Osiągnięcie przez pacjenta ustalonego progu sygnału EMG wynagradzane jest przez urządzenie emisją impulsów prądowych (stymulacja EMS), które doprowadzają do skurczu mięśniowego lub zwiększają siłę naturalnego skurczu. Po chwili stymulacja zanika, a pacjent powinien w tym czasie podtrzymać skurcz samodzielnie. Sesja zabiegowa wykorzystuje instrukcje głosowe na podobnej zasadzie, jak podczas zwykłych ćwiczeń metodą EMG Biofeedback.

ETS umożliwia również stymulację osłabionych mięśni poprzez ustawienie progu docelowego na niskim poziomie i dostosowanie okresów pracy i odpoczynku do indywidualnych wymagań pacjenta.

W terapii nietrzymania moczu, podobnie jak w poprzednich metodach, wykorzystujemy sondę dopochwową.

Najważniejsze cechy Nu-Tek Levator Elite:

 • Trzy metody rehabilitacji w jednym urządzeniu: EMG Biofeedback + STIM (EMS) + ETS.
 • Duży kolorowy ekran LCD 2.4" pozwalający na graficzną prezentację danych. Dogodna obsługa ekranu za pomocą kołowych przycisków nawigacyjnych.
 • Tryb treningowy z instrukcjami głosowymi (WORK, REST).
 • Zróżnicowany zakres parametrów uwzględniających różne wymagania lecznicze. Mogą być zapisane w pamięci w formie 2 programów do wyboru, dla każdej metody rehabilitacji.
 • 20 gotowych programów fabrycznych do stymulacji (STIM) w terapii nietrzymania moczu.
 • Przeznaczony zarówno do rehabilitacji, jak i diagnostyki.
 • Prezentacja aktywności leczonych mięśni nie tylko w formie wizualnej, ale też akustycznej (sygnały dźwiękowe).
 • Obliczanie danych statystycznych na podstawie zapisów historycznych (WORK AVG, REST AVG, ONSET TIME, RELAX TIME, W/R PEAK, WORK DEV, REST DEV, STIM TIME, ETS AVG, THRS AVG, ETS SCORE, STIM AVG).
 • Oprócz progu manualnego urządzenie posiada funkcję progu automatycznego (Auto Threshold) - automatycznie dostosowuje skalę siły mięśni EMG (i punktu wyzwalania w ETS) w zależności od faktycznego poziomu EMG skurczu mięśni pacjenta.
 • Zakres pomiarowy EMG: od 0.2 do 2000 μV RMS (czułość 0.1 μV)
 • Filtr NARROW eliminujący zakłócenia EMG w okolicy serca.
 • Możliwość dokładnej analizy danych na komputerze za pomocą odrębnego oprogramowania (brak w zestawie). Zewnętrzne oprogramowanie pozwala również na wgranie do urządzenia nowych wersji protokołów zabiegowych.
 • Zasilanie bateryjne: 4 x AA.
 • Możliwość ustawienia 5 języków tekstów ekranowych i komunikatów głosowych (angielski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański).
 • W zestawie oprócz samego urządzenia:
  • Elegancki futerał
  • Podstawka do ustawienia urządzenia w pionie
  • 4 baterie AA 1.5V
  • 4 elektrody samoprzylepne 5x5 cm
  • 2 elektrody samoprzylepne 5x10 cm
  • Sonda dopochwowa do terapii mięśni Kegla (śr. 27.5 mm, dł. 97 mm)
  • Przewód podwójny do elektrod EMG lub sondy (czerwony)
  • Przewód referencyjny (czarny)
  • Instrukcja obsługi

Zestawienie programów Nu-Tek Levator Elite

Programy STIM (stymulacja nerwowo-mięśniowa EMS):

Progr.Zastosowanie
P1

Nietrzymanie moczu z parcia u kobiet 1.
P2 Wysiłkowe Nietrzymanie moczu 1.
P3 Wysiłkowe Nietrzymanie moczu 2.
P4 Częstomocz.
P5 Wysiłkowe Nietrzymanie moczu – stymulacja poprzez elektrody na lędźwiach.
P6 Stymulacja nerwu piszczelowego przy pęcherzu nadreaktywnym i nietrzymaniu kału (umieść jedną elektrodę samoprzylepną na nodze, tuż nad kostką, a drugą 10 cm wyżej).
P7 Wysiłkowe Nietrzymanie moczu – stymulacja poprzez elektrody na pośladkach.
P8 Częstomocz mieszany/wysiłkowy/z parcia.
P9 Test nerwu czuciowego w celu określenia poziomu natężenia prądu (mA), przy którym zaczyna być odczuwany skurcz mięśniowy (potrzebne do P10).
P10 Regeneracja nerwów czuciowych.
P11 Stymulacja doodbytnicza dla kobiet i mężczyzn (wymagane jest dokupienie sondy doodbytniczej).
P12 Ćwiczenia mięśni dna miednicy w celu utrzymania dobrej formy.
P13 Maksymalne eksplozywne ćwiczenia mięśni dna miednicy.
P14 Wytrzymałość mięśni dna miednicy.
P15 Cotygodniowe utrzymanie sprawności.
P16 Dla młodych mam (min. 6 tygodni po porodzie).
P17 Usunięcie macicy.
P18 Wypadanie pęcherza moczowego 1 stopnia.
P19 Poprawa sprawności seksualnej.
P20 Uśmierzanie bólu.
PC1
PC2
PC3

Programy o dowolnie skonfigurowanych parametrach stymulacji wg własnych wymagań, zawierających do 5 faz synchronicznych (SYN) lub ciągłych (CONT) o łącznym czasie zabiegu do 99 minut. Parametry:

 • Phase Type (rodzaj fazy) - W/R (praca/odpoczynek), CONT (ciągła)
 • Phase Time (czas trwania fazy) - 1-99 minut
 • Work/Rest Fre. (częstotliwość pracy/odpoczynku) - 2-100 Hz
 • Width (szerokość impulsu) - 50-450 µs
 • Ramp Up/Down (czas narastania/opadania) - 0,1-9,9 s
 • Work/Rest Time (czas skurczu/odpoczynku) - 1-99 s
Czas trwania programu - maks. 99 minut

Programy EMG:

Progr.Zastosowanie
P1

Ocena stanu aktywności mięśni.
Czas pracy = 5 s, Czas odpoczynku = 5 s, Liczba prób = 5, Próg automatyczny (Auto).
PC1
PC2

Trening mięśni przy dowolnych parametrach jednej fazy EMG. Parametry:

 • Treshold (próg) - 0.6-2000 µV
 • Filter - Wide/Narrow
 • Biofeedback (emisja dźwięku): Above/Below/Continue/OFF
 • Work/Rest Time (praca/odpoczynek) - 2-99 s
 • Trial (liczba prób) - 2-99 powtórzeń
 • A/M Threshold (ustawienie progu) - Auto/Manual
Czas trwania programu - maks. 99 minut (wyliczany automatycznie)

Programy ETS (elektrostymulacja wyzwalana EMG):

Progr.Zastosowanie
PC1
PC2

Trening mięśni przy dowolnych parametrach jednej fazy ETS.

Parametry jak w EMG i STIM.

Urządzenie zaopatrzone jest w zestaw 6 elektrod wielokrotnego użytku dla jednej osoby (4 elektrody 5x5cm i 2 elektrody 5x10cm). Każda elektroda wystarcza na ok. 20-25 aplikacji przy prawidłowym użytkowaniu. Przy jednym zabiegu wykorzystujemy 2 lub 3 elektrody.
Z tego względu zalecamy zaopatrzyć się w dodatkowe elektrody od razu przy zakupie elektrostymulatora, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dostawy w najbliższej przyszłości.
DONGDIXIN
755-DI-720003

Zobacz także

Komentarze

Napisz swoją opinię

Elektrostymulator Nu-Tek Levator Elite EMS/EMG-Biofeedback/ETS LE9011

Zaawansowane urządzenie do rehabilitacji i diagnostyki mięśni o znacznym stopniu osłabienia, przy schorzeniach neurologicznych i mięśniowych, w szczególności w terapii nietrzymania moczu. 3 metody terapii: EMG + STIM (EMS) + ETS. Instrukcje głosowe.

Napisz swoją opinię