Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu (WNT, Inkontynencja moczowa) dotyka coraz większy odsetek współczesnej populacji i w zależności od stopnia nasilenia, dotyczy zarówno osób niesamodzielnych (obłożnie chorych), jak i tych w pełni sprawnych, aktywnych i młodych.

Według danych przyjętych podczas 6.Międzynarodowych Konsultacji nad Inkontynencją (ang. International Consultations on Incontinence - ICI), oraz tych na które powołuje się również Europejskie Towarzystwo Urologiczne (ang. European Association of Urology, EAU) szacowana liczba osób z problemem nietrzymania moczu na całym świecie wynosi około 420 mln, gdzie 300 mln stanowią kobiety, a 120 mln - mężczyźni.

Z nietrzymaniem moczu zmaga się na świecie średnio co 3-4 kobieta, ok. 30% przed okresem menopauzy i do 60% po tym okresie. Kobiety są dwa razy bardziej narażone na tę dolegliwość przez wzgląd na porody naturalne, menopauzę, czy anatomię układu moczowego.

Jednakże, jak zwracają uwagę badacze, obok wieku, ilości ciąż i rodzaju przebytego porodu, równie ważnymi czynnikami zwiększającymi ryzyko wystąpienia epizodów NTM są poziom masy ciała - Body Mass Index (BMI).

W Polsce problem ten dotyka ok. 2,5 mln osób.

To dane oficjalne, ale biorąc pod uwagę, że nie każdy cierpiący na te schorzenie od razu zgłasza się do lekarza, a czasami przesuwa to w czasie nawet o kilka lat od pojawienia się pierwszych symptomów – to możemy zakładać, że realnie WNM dotknięta jest znacznie większa część społeczeństwa.

Nietrzymanie moczu może być objawem wielu chorób i w zależności od przyczyny może mieć różne rodzaje.

Podstawowe trzy typy nietrzymania moczu to: wysiłkowe NTM, nietrzymanie moczu z parcia, czyli tzw. pęcherz nadreaktywny typ mokry (OAB) oraz mieszane NTM (połączenie wysiłkowego NTM oraz pęcherza nadreaktywnego).

Nietrzymanie moczu może występować o różnym nasileniu: małym (I st.), średnim (II st.) lub dużym (III st.).

Inkontynencja to obecnie jeden z bardziej rozpowszechnionych problemów współczesnego, starzejącego się społeczeństwa, posiadający status choroby społecznej.

Wychodząc naprzeciw temu problemowi stworzyliśmy specjalistyczną platformę sklepową, skierowaną do osób dotkniętych WNT o średnim, małymi wysokim stopniu nasilenia objawów. Znajdziecie tu Państwo zarówno urządzenia do ćwiczeń i elektrostymulacji jak i produkty jednorazowego i wielokrotnego użytku.

Oferta naszego sklepu adresowana jest głównie do osób aktywnych fizycznie, uprawiających różnego rodzaju sporty, które mimo swojego schorzenia, chcą w sposób komfortowy, w pełni korzystać z życia, bez krępujących ograniczeń.

Rozwiązania, które proponujemy na stronach naszego sklepu wzajemnie się uzupełniają i dzięki temu umożliwią Państwu komfortowe funkcjonowanie na co dzień, poprzez redukcję objawów (URZĄDZENIA do ćwiczeń mięśni dna miednicy) oraz niemal całkowitą ich eliminację podczas stosowania (TAMPONY PODPIERAJĄCE, PESSARY).

Dla wzmocnienia i poprawy komfortu życia, proponujemy zamienne stosowanie różnych rozwiązań, przy czym, zawsze sugerujemy wcześniejszą konsultację z lekarzem prowadzącym w celu doboru optymalnego zestawu narzędzi do danego, indywidualnego rodzaju schorzenia.

nr konta:
43 1940 1076 3059 7426 0012 0000

ZAPRASZAMY!

Zespół DRY24.eu