Elektrostymulator na nietrzymanie moczu Everyway EM-2400

Elektrostymulator na nietrzymanie moczu Everyway EM-2400

Aparat do elektrostymulacji mięśni Kegla. Doskonała i zalecana przez lekarzy metoda wzmacniania mięśni miednicy mniejszej, m.in. w terapii nietrzymaniu moczu. 4 programy + specjalny program stymulacji mieszanej.

404,99 zł
Brutto
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

 • Certyfikat SSL
  Bezpieczeństwo transakcji
 • Odbiór w punkcie
  Warszawa 0zł

Aparat do leczenia nietrzymania moczu poprzez elektrostymulację mięśni dna miednicy mniejszej (mięśni Kegla), co jest sprawdzoną i zalecana przez lekarzy metodą terapii NTM u kobiet i mężczyzn. W sumie 5 programów leczniczych na różne rodzaje nietrzymania moczu a także w celu ogólnej poprawy i utrzymania sprawności mięśni Kegla. W komplecie z sondą dopochwową. Bardzo łatwy w użyciu i dedykowany dla kobiet w każdym wieku. Zasilany bateryjnie.

Elektryczna stymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) jest stosowana od wielu lat w celu pobudzenia włókien mięśniowych w leczeniu wielu chorób skutkujących osłabieniem lub zanikiem mięśni. Elektrostymulacja odbudowuje normalne, fizjologiczne mechanizmy odruchowe chorych mięśni.

Wynikiem udanej terapii wzmocnienia siły i kurczliwości mięśni Kegla za pomocą elektrostymulacji jest również poprawa czynności seksualnych oraz odczuć przy współżyciu.

W leczeniu nietrzymania moczu, elektrostymulacja uważana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod terapii i jest metodą zalecaną przez lekarzy, zanim podjęta zostanie ewentualna decyzja o zabiegu operacyjnym. W większości przypadków, efekty lecznicze powinny być widoczne już po kilku tygodniach.

Aparat EM-2400 firmy Everyway pozwala na stosowanie zabiegów elektrostymulacji w warunkach domowych w sposób bezpieczny i bez ograniczeń ilości zabiegów. Poprawia komfort życia pacjenta, jego samopoczucie, a także komfort innych osób z najbliższego otoczenia. Zapewnia dyskrecję. Pozwala na znaczne ograniczenie stosowania leków w terapii nietrzymania moczu.

 • Bardzo łatwa obsługa urządzenia.
 • Pięć gotowych programów zabiegowych.
 • Ustawiony stały czas zabiegu 30 min.
 • Funkcja automatycznego wyłączenia po 5 minutach bezczynności.
 • Funkcja blokady klawiatury.
 • Wskaźnik niskiego stanu baterii.
 • Regulacja intensywności w zakresie 0-80 mA.
 • W zestawie:
  • Sonda dopochwowa PR-02
  • Kabel połączeniowy do sondy
  • 2 baterie AA
  • Twardy futerał do przechowywania
  • Instrukcja obsługi w języku polskim

Jak działa elektrostymulacja typu EMS?

Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) zmusza mięśnie do pracy, przy czym w przypadku osłabionych mięśni skurcz wywołany sztucznym bodźcem zewnętrznym jest z reguły większy i silniejszy niż skurcz naturalny. Wymuszona i intensywna praca mięśni doprowadza do szybkiej rozbudowy struktur mięśniowych oraz do ich wzmocnienia.

Przy elektrostymulacji dopochwowej stosowana jest sonda zakończona dwiema płytkami metalowymi pełniącymi rolę elektrod doprowadzających do mięśni delikatne impulsy prądowe wywołujące skurcz mięśniowy. W początkowym okresie stymulacji mięśni dna miednicy nie należy przesadzać z intensywnością zabiegu, aby nie doprowadzić do przetrenowania i związanych z tym niekiedy dolegliwości bólowych.

Podczas typowego zabiegu odczuwalne jest silne przyciąganie mięśni pochwy ciągnące się od dna miednicy. Cała stymulacja składa się z cykli, w których po każdym skurczu (praca) następuje odpoczynek mięśni (relaksacja). Dobre wyniki daje samodzielne utrzymanie skurczu jeszcze w fazie relaksacji, gdy urządzenie przerywa wysyłanie impulsów.
Skuteczne leczenie wymaga stymulacji przynajmniej raz dziennie, a poprawę można zobaczyć w ciągu 4 tygodni.

Po uzyskaniu pełnej sprawności mięśni miednicy, można dalej stosować elektrostymulację (np. program P04, a także P05), w celu utrzymania dobrego stanu i kondycji mięśni.

Jak stosować?

Urządzenie może być stosowane codziennie najlepiej przez przynajmniej 20 minut. Po włożeniu sondy do pochwy, włącz urządzenie, wybierz dogodny program i powoli zwiększaj intensywność stymulacji.
Warunkiem użycia jest zachowanie czucia powierzchniowego śluzówki pochwy. Przy większej suchości w pochwie, zaleca się naniesienie na sondę żelu przewodzącego, a przynajmniej zwilżenie jej wodą. W przeciwnym razie stymulacja nie będzie możliwa lub będzie mniej komfortowa.

Terapia elektrostymulatorem w nietrzymaniu moczu często jest uzupełniana ćwiczeniami za pomocą innych urządzeń, stożkami dopochwowymi Aquaflex, czy trenerem pneumatycznym z funkcją biofeedback.

Nietrzymanie moczu jest chorobą dotyczącą przede wszystkim kobiet po porodach lub zabiegach na mięśniach dna miednicy mniejszej. Dotyczy kilku procent populacji.
Leczenie farmakologiczne niesie ze sobą ryzyko działań niepożądanych, zaś operacyjne - ryzyko powikłań.


Elektrostymulacja mięśni Kegla jest uznaną metodą wspomagającą leczenie tej przypadłości, bez powyższych działań niepożądanych.


Przeciwwskazania elektrostymulacji:

 • rozrusznik serca,
 • padaczka,
 • nowotwory narządów rodnych
 • ciąża.

Ponad 95% kobiet może stosować ten rodzaj terapii.
Elektrostymulacje można stosować pod nadzorem lekarskim jako metodę z wyboru lub jako leczenie uzupełniające inny rodzaj terapii.

Parametry programów:

ProgramOpisCzęstotliwość
[Hz]
Szer.imp. [μs]Ramp
[s]
Praca
[s]
Odpoczynek
[s]
P1 NTM wysiłkowe 1 35 250 2 4 8
P2 NTM wysiłkowe 2 40 200 2 6 15
P3 NTM z parcia 10 250 2 5 3
P4 utrzymanie 7-16 150 2 4 4
P5 trwała budowa 20 250 2 5 5

Program P4 składa się z 12 faz o różnej częstotliwości impulsów po 30 skurczy na każdą fazę.

Aparat EM-2400 przystosowany jest do podłączenia również innych rodzajów sond do elektrostymulacji oraz elektrod samoprzylepnych na skórę dostępnych w naszym sklepie i powszechnie stosowanych na rynku.

Zasady higieny

Eksploatacja sondy dopochwowej wymaga przestrzegania pewnych zasad higieny. Sonda po każdym użyciu powinna być dokładnie umyta wodą z mydłem i dokładnie wysuszona. Należy ją przechowywać w suchych warunkach, najlepiej w niskiej temperaturze. Po 6 miesiącach użytkowania, gdy nadal będzie konieczna terapia, sonda powinna być wymieniona na nową sondę.

924-DI-EM-2400

Zobacz także

Komentarze

Napisz swoją opinię

Elektrostymulator na nietrzymanie moczu Everyway EM-2400

Aparat do elektrostymulacji mięśni Kegla. Doskonała i zalecana przez lekarzy metoda wzmacniania mięśni miednicy mniejszej, m.in. w terapii nietrzymaniu moczu. 4 programy + specjalny program stymulacji mieszanej.

Napisz swoją opinię