Aquaflex - stożki dopochwowe do ćwiczeń mięśni dna miednicy

Aquaflex - stożki dopochwowe do ćwiczeń mięśni dna miednicy

Proste i klinicznie sprawdzone urządzenie do ćwiczeń mięśni dna miednicy mniejszej (mięśnie Kegla). Aquaflex wyzwala odruchowy skurcz mięśni dna miednicy, dzięki czemu kobieta może prawidłowo kontrolować ich ćwiczenie. Odważniki: 5g, 10g, 2x20g.

221,39 zł
Brutto
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

 • Certyfikat SSL
  Bezpieczeństwo transakcji
 • Odbiór w punkcie
  Warszawa 0zł

Stożki dopochwowe Aquaflex to klinicznie sprawdzone urządzenie, przeznaczone do ćwiczeń mięśni dna miednicy mniejszej (mięśnie Kegla).
Idealne do feedback'u sensorycznego, polegającego na uświadomieniu poprzez trening o aktywności struktur dna miednicy, które wpływają na proces trzymania moczu.
System składa się z dwóch stożków oraz zestawu 4 ciężarków: 5g, 10g, 2x20g.
Został zaprojektowany, aby pomóc poprawić napięcie mięśni dna miednicy.

Aquaflex jest również doskonałym uzupełnieniem terapii za pomocą elektrostymulatorów Elise, Levator Mini czy Sure PRO>. Może być stosowany także samodzielnie, bez elektrostymulacji.

70% przypadków wysiłkowego nietrzymania moczu można poprawić lub wyleczyć za pomocą Systemu Aquaflex.

Aquaflex:

 • Przyjazny dla użytkownika sposób leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu
 • Poprawa napięcia mięśni dna miednicy jako metoda zmniejszenia prawdopodobieństwa nieprawidłowej kontroli pęcherza moczowego
 • Przygotowuje mięśnie dna miednicy do ciąży i porodu
 • Stosowane na co dzień, daje widoczne efekty w 12-20 tygodni
 • Prosty w użyciu

Aquaflex jest urządzeniem klinicznie sprawdzonym. System składa się z dwóch stożków oraz zestawu ciężarków.

Dlaczego każda kobieta powinna mieć silne mięśnie dna miednicy?

 • Bo Aquaflex przygotowuje mięśnie do rygorów ciąży i porodu. Jedna trzecia kobiet ma osłabione mięśnie miednicy i nieprawidłową kontrolę pęcherza po porodzie.
 • Zmniejsza prawdopodobieństwo utraty kontroli pęcherza w późniejszym życiu. Objawy te mogą być pod postacią przypadkowego wycieku moczu, który może wystąpić podczas śmiechu, kaszlu, kichania lub wysiłku. Tym terminem określa się wysiłkowe nietrzymanie moczu.
 • Poprawia jakość kontaktów seksualnych. Orgazm jest związane z ciśnieniem wywołanym mięśniami dna miednicy, więc silniejsze skurcze powodują bardziej intensywny orgazm.

Gdzie są mięśnie dna miednicy?

 • Mięśnie dna miednicy łączą kości łonowe i podstawę kręgosłupa (od przodu do tyłu). Działają jak hamak wsparcia pęcherza moczowego, macicy i jelita grubego.
 • W Wielkiej Brytanii stożki waginalne z ciężarkami są stosowane dość powszechnie i zalecane są przez pracowników ochrony zdrowia specjalizujących się w leczeniu kobiet z osłabieniem mięśni dna miednicy.

Jak więc działa system Aquaflex?

 • Włóż do pochwy stożek Aquaflex w taki sam sposób jak tampon. Kiedy będzie w prawidłowym położeniu, stożka spowoduje samoczynny skurcz mięśni dna miednicy mniejszej (Kegla). Ten odruch ćwiczy i wzmacnia mięśnie dna miednicy.
 • Kiedy staną się one mocniejsze, będziesz mogła dodać więcej obciążników i zwiększyć czasu utrzymywania stożka w miejscu aplikacji, aż do około 20 minut dziennie.
 • Aby osiągnąć najlepsze rezultaty w krótkim czasie, najlepiej korzystać z Aquaflex codziennie przez pierwsze osiem do dwunastu tygodni.
 • Jeśli nie można wykonywać codziennie, zazwyczaj należy stosować Aquaflex dłużej, aby osiągnąć cel. Jak w przypadku innych form aktywności fizycznej, ważne jest, aby dokonywać powolnego postępu w granicach, które są dla Ciebie odpowiednie.

Stożki dopochwowe Aquaflex są uznaną metodą leczenia zachowawczego przy nietrzymaniu moczu. Stosowanie Aquaflex wyzwala odruchowy skurcz mięśni dna miednicy, dzięki czemu kobieta może prawidłowo kontrolować ich ćwiczenie.

Aquaflex – składa się z 2 rozkręcanych stożków dopochwowych o średnicy 25 mm oraz 20 mm z obciążnikami 5g, 10g i 2 x 20g. Obecność syntetycznej nitki pozwala na łatwą aplikację i usuwanie.
Ćwiczenia najlepiej rozpocząć od zastosowania pustego, większego stożka i próbie utrzymania go podczas chodzenia przez minimum 1 minutę. Następnie stopniowo dodaje się obciążniki do czasu, kiedy będzie możliwe codzienne utrzymanie go przez 15-20 minut. Jeśli stożek wypadnie, należy go po przemyciu ciepłą wodą wprowadzić z powrotem do pochwy. Po zakończeniu ćwiczeń prowadzących do utrzymania obciążonego stożka przez około 15 minut, można rozpocząć ćwiczenia, polegające na chodzeniu po schodach, kichaniu i parciu.

Stopniowo dodawać należy obciążniki, to uzyskania maksymalnej wagi 55 g. Następnie rozpocząć ćwiczenia ze stożkiem o mniejszej średnicy.

Stosowanie Aquaflex można połączyć z elektrostymulacją mięśni Kegla, co daje jeszcze szybsze i bardziej trwałe efekty. Można do celu zastosować dowolne elektrostymulatory nerwowo-mięśniowe, w szczególności specjalnie dedykowane do tego celu aparaty na nietrzymanie moczu: Elise czy Levator Mini.


Nie ma możliwości przedawkowania terapii Aquaflex!

Uwaga
Ponieważ coraz częściej słyszy się o “cudownym działaniu” wyciągu z pestek dyni i pokrzywy na mięśnie Kegla, warto nadmienić, że EFSA (European Food Safety Authority), czyli jedyna agenda EU, mająca prawo wydawać oświadczenia zdrowotne, nie zaakceptowała jakiegokolwiek oświadczenia zdrowotnego w w/w sprawie. Nie znaleziono związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy zażywaniem ekstraktów z tych roślin i wzmocnieniem mięśni Kegla.

Ponadto, na rynku pojawiają się różnego rodzaju "kulki gejszy", piłeczki czy kulki dopochwowe, należy zawsze sprawdzić, czy taki "sprzęt" posiada znak bezpieczeństwa CE oraz czy jest dopuszczony do obrotu na terenie RP jako produkt medyczny, czyli czy posiada zgłoszenie do URPL. Stosowanie przygodnie nabywanych lub rozdawanych jako prezent kulek i piłek dopochwowo a nie posiadających stosownych atestów może być przyczyną poważnych zakażeń układu rodnego lub urazów mechanicznych czy chemicznych (barwniki i lakiery).

Aquaflex jest certyfikowanym produktem medycznym i całkowicie bezpiecznym, daje więc gwarancję bezpieczeństwa stosowania i leczenia.

Ponieważ Aquaflex jest urządzeniem do zastosowań dla jednej pacjentki, nie ma, zgodnie z zapisem Regulaminu Sklepu p.9.6 (4 i 5), możliwości zwrotu towaru na zasadzie odstąpienia od umowy. Gwarantuje to dostawę zawsze nowego sprzętu do Konsumenta.

264-DI-AQX001

Komentarze

Napisz swoją opinię

Aquaflex - stożki dopochwowe do ćwiczeń mięśni dna miednicy

Proste i klinicznie sprawdzone urządzenie do ćwiczeń mięśni dna miednicy mniejszej (mięśnie Kegla). Aquaflex wyzwala odruchowy skurcz mięśni dna miednicy, dzięki czemu kobieta może prawidłowo kontrolować ich ćwiczenie. Odważniki: 5g, 10g, 2x20g.

Napisz swoją opinię